Suplementacja |
Język:
Infolinia: 800 703 011

 

 

 

Czy suplementy diety są nam potrzebne?

Istnieje bliski związek pomiędzy zdrowiem człowieka, długością i jakością jego życia, a sposobem jego odżywiania się. Dziś wydaje się nam, iż prawie wszyscy wiedzą o tym jak się zdrowo odżywiać, jednak w praktyce mało kto przestrzega tych zasad. Perfekcyjnie zbilansowana dieta, dostarczająca wszystkich koniecznych składników odżywczych, jest trudna do zrealizowania, więc od zawsze ludzie korzystali z różnych sposobów wzbogacania diety.

Współczesne szybkie tempo życia ludzi, stres, brak czasu i aktywności fizycznej, zanieczyszczenie środowiska, wysoko przetworzona żywność pozbawiona wielu cennych składników odżywczych, a co za tym idzie nieodpowiednia dieta mogą spowodować osłabienie kondycji całego organizmu dlatego warto korzystać dodatkowo z suplementacji.

Czym są suplementy diety?

Suplement diety jest to produkt, który jest złożony z substancji odżywczych i traktowany jako uzupełnienie regularnej diety. Jest to skoncentrowane źródło witamin, minerałów lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny, wprowadzony do obrotu w formie umożliwiającej dawkowanie (np. w tabletkach, kapsułkach, proszku czy płynie).

Suplementy diety oprócz witamin i składników mineralnych mogą zawierać w swoim składzie między innymi: aminokwasy, kwasy tłuszczowe, błonnik i ekstrakty roślinne. Jednak należy pamiętać, że suplementy diety, nie mogą być traktowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Dla kogo są rekomendowane suplementy diety?

Bardzo ważne, aby pamiętać, że celem stosowania suplementów nie jest leczenie chorób dlatego powinni z nich korzystać przede wszystkim ludzie zdrowi chcący dodatkowo wzbogacić swoją dietę.


Suplementacja odgrywa ogromną rolę w przypadku:

 • osób w okresie rekonwalescencji
 • na dietach eliminacyjnych i restrykcyjnych (najczęściej odchudzających się)
 • wegetarian
 • kobiet w ciąży
 • osób w podeszłym wieku ze względu na fizjologiczne trudności we wchłanianiu składników odżywczych
 • ludzi prowadzących niezdrowy tryb życia
 • osób intensywnie uprawiających sport

Jak długo można stosować suplementy diety?

Braki ważnych składników odżywczych pochodzących z diety mogą mieć charakter sezonowy. Mogą być także odbiciem ich deficytu w środowisku (np. jod, selen) lub wynikać z tradycyjnej kuchni. Suplementy diety są dedykowane indywidualnie osobom o konkretnym zapotrzebowaniu, więc bardzo ważne jest, aby znać bezpieczne dawki każdego składnika. Dlatego przy suplementach diety wykazywana jest dzienna porcja zalecana do spożycia, której nie należy przekraczać.

Aby suplementacja była efektywna musi być systematycznie stosowana i przez dłuższy czas (np. 2-3 miesiące lub wedle wskazań producenta na opakowaniu suplementu diety) w zależności od indywidualnego zapotrzebowania na dany składnik. Nie może ona być zbyt krótka (np. 2, 3 dni lub tydzień), gdyż wówczas nie będzie widocznego rezultatu przeprowadzonej suplementacji.

Przeznaczenie naszych suplementów.

Aby ułatwić wybór nasze suplementy pogrupowane zostały na kategorie pod kątem wskazań do stosowania.


Potrzebujesz więcej informacji na temat naszych produktów? PRODUKTY

Kontakt
 • Diagnosis S.A.: ul. Gen. W. Andersa 38A
  15-113 Białystok
 • Infolinia: 800 703 011
  Sekretariat: +48 85 732 22 34
 • Email: informacje@biotter.pl
 • poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00
Formularz kontaktowy
Wybór języka: polski | angielski
© 2014 Diagnosis. Nasza polityka Cookies. Realizacja: Agencja Reklamy Draft Media.